Beata Podwysocka

Beata Podwysocka pochodzi z Olsztyna.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie.  W 2014 r. uzyskała tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP a w 2015 r. prestiżowy tytuł Artiste Fédération Internationale de l'Art Photographique (AFIAP).

Zawsze  pociągał ją  abstrakcjonizm, minimalizm i surrealizm. Świat, który pokazuje za pomocą obiektywu leży na skrzyżowaniu fotografii i sztuk plastycznych. Artystka często odwołuje się w swoich kadrach do poezji zwyczajności i przemierza otaczający świat w poszukiwaniu codziennych krajobrazów, którym następnie odbiera właściwe im kolory, kształty, faktury i wzory. Dzięki temu te na pozór nudne i nieatrakcyjne obrazy zyskują status intrygujących, niezależnych bytów artystycznych.  Począwszy od roku 2010 artystka bierze z powodzeniem czynny udział w konkursach fotograficznych na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Jej prace można było do tej pory oglądać na czterech wystawach indywidualnych, licznych wystawach zbiorowych oraz pokonkursowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zdjęcia artystki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, m.in.  w konkursach “International Photography Awards”, “PX3 Prix de la Photographie”, “Black and White Magazine” oraz na salonach FIAP. Fotografie Beaty Podwysockiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Stanach Zjednoczonych.