Dariusz Żejmo

Dariusz Żejmo urodził się w 1966 r. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymał w 1993 r. pod kierunkiem prof. Janusza Kaczmarskiego.

Zajmuje się malarstwem olejnym, ilustracją do książek i czasopism dla dzieci, grafiką wydawniczą. Jest autorem projektów lamp, rzeźb i fresków. W 2000 i 2001 roku otrzymał za swe ilustracje nagrodę DONGA.

Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa i ilustracji w Polsce, Irlandii i w Niemczech. Jego prace znajdziemy min. w „The Narrow Space”- Clonmel, Irlandia, w „SHOW GALLERY” – Cork, Irlandia, w „FRAME GALLERY” – Limerick, Irlandia. Jest członkiem VISUAL ARTISTS IRELAND.

Wystawy indywidualne malarstwa i ilustracji prezentował między innymi w Galerii Klucznik w Gdańsku w 2012 r., Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu w 2012 r., Galerii Maya w Toruniu w 2012 r., Galerii Wirydarz w Lublinie w 2013 r., Galerii na Wprost w Iławie w 2013 r., w Hotelu Bohema w Bydgoszczy w 2014 r.

Jest aktywnym uczestnikiem ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów w Nałęczowie, Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Gdańsku – Oliwie, Kamionie, Szczyrku, Sobieniach Królewskich oraz w Portofino we Włoszech.